O firmie Aktualności Napisz do nas Strona główna Work & Travel Work Experience Camp America Internship Anglo Training


Cele stowarzyszenia
Członkowie stowarzyszenia
Statut stowarzyszenia
Bezpieczna firma
Prawo
Rynek pracy
Proponowane programy
Targi pracy
Work & Travel

O programie

Ideą programu Work & Travel USA jest oferowanie studentom z całego świata możliwości uczestniczenia w wymianie kulturowej w Stanach Zjednoczonych w czasie wakacji letnich. Program ten umożliwia poznanie USA, stosunków pracy panujących w przedsiębiorstwach amerykańskich oraz praktyczną naukę języka angielskiego.

Program realizowany jest przy współpracy z największymi tego typu organizatorami w świecie -wieloletnimi wiarygodnymi partnerami specjalizującymi się w programach międzynarodowej wymiany studentów.

Praca
Program może być realizowany w dwóch wariantach:

 • student sam szuka amerykańskiego pracodawcy i składa potwierdzenie tego zatrudnienia przed wyjazdem do USA
 • amerykańscy partnerzy organizują Targi Pracy, na których student mam możliwość porozmawiać z przyszłym pracodawcą

 • Zakwaterowanie
  Student powinien samodzielnie znaleźć sobie zakwaterowanie. Zazwyczaj razem z ofertą pracy pracodawca oferuje możliwość zakwaterowania bądź doradza gdzie je można znaleźć.

  Pieniądze
  Uczestnicy powinni mieć przy sobie wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego oraz ewentualnych rozrywek do momentu pierwszej wypłaty, którą otrzymują zazwyczaj po 2 tygodniach.

  Ubezpieczenie
  Uczestnicy są ubezpieczeni na okres trwania programu. Przed wyjazdem studenci otrzymują szczegółową broszurę dotyczącą warunków ubezpieczenia i świadectwo ubezpieczeniowe.

  Spotkanie orientacyjne
  Program zapewnia spotkanie orientacyjne na terenie Polski z przedstawicielami amerykańskiego organizatora. Dotyczy ono między innymi warunków pracy, pieniędzy, ubezpieczenia, podatków, podróżowania po USA, itp.

  Wsparcie
  W razie jakichkolwiek problemów na terenie Stanów Zjednoczonych student może kontaktować się z całodobowo czynnym biurem organizacji amerykańskiej w USA.

  Podróżowanie
  Status wizy J-1 umożliwia dodatkowy 25-dniowy pobyt na terenie USA (bez możliwości pracy). W związku z tym po zakończeniu programu zachęcamy studentów do zwiedzania Stanów Zjednoczonych. Po 25 dniach od daty wygaśnięcia ważności wizy J-1 student zobowiązany jest powrócić do Polski. Zalecamy posiadanie międzynarodowej legitymacji ISIC potwierdzającej Twój status studenta, zapewniającej dodatkowe ubezpieczenie i upoważniającej do wielu zniżek (np. bilety lotnicze, koleje Amtrak, bilety do kina).

  Social Security Number i podatki
  Wszyscy uczestnicy, którzy nie brali udziału w tego typu programie i nie został im przyznany Social Security Number muszą ubiegać się o jego przyznanie zaraz po przyjeździe do USA. Dzięki SSN można otrzymywać wynagrodzenie. Studenci mogą być zobowiązani do opłacenia podatku federalnego i stanowego. Po powrocie do Polski uczestnicy mogą ubiegać się o zwrot podatków.